Tekstile Ramazan Bayramı dopingi: Bayram öncesi istenilen ürünleri yetiştirmeye çalışıyoruz

Pamuk diyarı Adana’da tekstil sektörü önemli bir yeri tutuyor. Kentte faaliyet gösteren onlarca büyük fabrikanın yanında merkez Seyhan ilçesine bağlı Kocavezir Mahallesi’nde yüzlerce konfeksiyon atölyesinde 7 gün 24 saat üretim sürüyor.

Üreticiler, yaptıkları binlerce farklı ürünü yurt dışına ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Adana ihracatın yüzde 20’den fazlası ise tekstil sektöründen karşılanıyor.

Tekstile bayram dopingi

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde de Kahramanmaraş’ta deprem nedeniyle binlerce tekstil atölyesi işlemez hale gelince Adana’daki tekstil atölyelerinde ve fabrikalarında yoğunluk sürüyor. İşçiler haftanın 7 günü çalışarak bayram için ürünleri hazır hale getiriyor.

“Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”

Üretici Ufuk Doyuran, “Her yıl bu yoğunluğu yaşıyorduk ve inanılmaz bir taleple karşı karşıyaydık. Fakat bu Ramazan’da olağanüstü bir talep var. Şu an bu fabrikamızda tüm gün üretim yapıyoruz. Fabrikadaki ürünleri sevk ederek Ramazan Bayramı öncesinde yetiştirmeye çalışıyoruz. Bir yandan da kendi mağazalarımızda bunları teşhir ederek satışa çıkarıyoruz. Bildiğiniz gibi Adana tekstil sektörün en önemli noktalarında birisidir. Biz bu yolda elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“Herkesin bütçesine hitap etmek istiyoruz”

Ramazan Bayramı öncesi tekstil ürünlerinin reyonlarda yer alacağını vurgulayan Doyuran, “Şu anda Adana bölgesindeki tüm fabrikalarda bu yoğunluk var. Ramazan Bayramı öncesi inanılmaz bir talep var ve yurt dışından da yoğun bir talep var. Bu talepleri karşılamak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Kahramanmaraş’taki üretimin büyük çoğunluğu Adana’ya kaydı. Şu anda kumaş sıkıntısı yaşamıyoruz. Mont ve yazlık ürünlere çok fazla talep var. Sezon sonu olmasından dolayı montlardaki uygun fiyatlardan dolayı güzel talep var. Ramazan Bayramı gelmeden önce mağazalarımızda mümkün olduğu kadar uygun fiyatlı ürün satıyoruz. Çünkü bayramda herkesin bütçesine hitap etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ufuk Doyuran, Irak, Azerbaycan, Almanya ve Polonya’nın yanı sıra Arap ülkelerinden de talep aldıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x